magazin
2020 novemberében elindult a Nemzeti Filmintézet streaming szolgáltatója, a magyar filmes kultúrkincset pár kattintásnyi közelségbe hozó Filmio. Az…
továbbmagazin
2014-ben is sok filmet néztünk a moziban, a tévében, fesztiválokon, utána pedig jól meg is írtuk, mit gondolunk róluk. Díjnyertes alkotások,…
továbbhír
A Fehér Isten Sevillából, az Ítélet Magyarországon Minkszből, a Laznie, a Paparazzi és az Újratervezés pedig Berlinből hozott haza elismeréseket.…
továbbhír
November 14-20. között újra magyar filmek láthatók Hollywoodban. A fesztivál idei programjával a magyar animáció 100 éves jubileumát ünnepli, és a…
továbbmagazin
A legtöbb utcára kerülő nőnek nincs döntési lehetősége – hangsúlyozza Maros Anna, a múlt héten bemutatott Viktória – A zürichi expressz…
továbbmagazin
Inverz mese, melyben a legkisebb királylány összerakja szegényes motyóját, búcsút int hazájának, és nyakába veszi a világot, az út végén azonban nem…
továbbhír
Locarnóban ma vetítik a Viktória – A zürichi expressz című filmet. A Farkas Franciska és Nagy Zsolt főszereplésével készült alkotást októbertől…
továbbmagazin
Sokszor leírtuk már mi is, hogy nagyon erősre sikeredett az idei Titanic felhozatala. Volt benne közösségi finanszírozásban készült…
továbbmagazin
Gyerekkorában elhitette társaival, hogy a kommunista pártfőtitkár a rokona, a régi rendszer bukását pedig alig tudta elhinni. Akkori élményeiből és…
továbbhír
Maya Vitkova bolgár rendezőnő első filmje, a Viktoria nyerte a 21. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál 8 ezer eurós Hullámtörők díját. A Szász János…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAnyám mindig azt mondta, hogy a pletyka az ördög rádiója.
Charlie Jackson / A temetésem szervezem